Havuz Isıtma Sistemleri

Havuz Isıtma SistemleriHavuzunuzu ısıtmak, yüzme sezonunuzun sevincine katkıda bulunabilir. Ama kabul edelim ki, hiç kimse yakıt yakmak için gereken maliyetten hoşlanmaz.

Havuzunuzu ısıtmanın en iyi yollarından biri bir ısı pompası kullanmaktır. Havuz suyunuzu rahat bir sıcaklıkta tutmak için yakıt yakmak çok pahalı ve doğal kaynaklarımızı boşa harcayabilir.

Yüzme havuzunuz için bu ısıtma tarzını kullanmak, kompresörü çalıştırmak için sadece az miktarda elektrik gücüne dayanır (yanan yakıtla karşılaştırıldığında). Isının geri kalanı dışarıdaki havadan emilir. Olumsuz tarafı mı?

5 c ‘nin altında çalışması zor ve verimsiz olabilir ama … hava sıcaklığı 5 c olduğunda kaçımız dışarıda yüzmek istiyoruz?

Güneş enerjisinden havuz ısıtması, günümüzde güneş enerjisinin en uygun maliyetli kullanımlarından biridir. Yüzme havuzlarının çoğunluğu, ilkbahar ve sonbahar mevsimlerinde havuz sıcaklığını artırmak veya havuzun en çok kullanıldığı yaz mevsimi boyunca sabit bir su sıcaklığının korunmasına yardımcı olmak için bir tür havuz ısıtmasına ihtiyaç duyar. Genel olarak, eğlence ve bahçe yüzme havuzları sadece konsantre olmayan güneş düz plaka toplayıcılarının en verimli olduğu düşük sıcaklıkta bir ısı gerektirir.

Daha önce de gördüğümüz gibi, güneş düz plaka toplayıcıları güneşten serbest enerji yakalar ve daha sonra yüzme havuzunuzdaki suyu ısıtmak için kullanılabilir ve pahalı geleneksel gaz veya elektrikli havuz ısıtıcılarına ekonomik bir alternatif sunar.

Bir güneş havuzu ısıtma sistemi kurarak, normal bir yüzme havuzunun kullanımı sadece güneşten gelen ısı enerjisini kullanarak yılda dört aya kadar arttırılabilir. Güneş enerjili havuz ısıtma sisteminin tipi, her havuz tasarımı, konumu ve mevcut güneş ışığı için değişecektir, ancak temel prensip aynı kalır.Bizi Arayın